Hakkında


dsc_0514-22009 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Beden ve ruh ilişkisinin önemini birçok alanda merak edip, ‘Gebelikte Ruhsal İyi Oluş ve Eş Uyumunun Fizyolojik İyi Olma İle İlişkisi’ konulu tez ile de Klinik Psikoloji yüksek lisansımı Üsküdar Üniversitesi’nde tamamladım.

 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, Haydarpaşa Egitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniği ve Kliniği, Adli Tıp gibi kurumlarda  stajlarımı tamamladım. Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Yetişkin ve Aile Danısmanlıgı departmanı kapsamında ‘Meslege Hazırlık ve Staj Programına, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yürütülen Gönüllü Ziyaret Projesine katıldım. Lisans döneminde donanımımı arttırmak için ruh saglıgı alanında yürütülen yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen birçok seminer ve kongreye katıldım. İnsanı sadece psikoloji alanında degil baska alanlarda da görebilmek merakıyla Bilgi Üniversitesi’nde verilen Zisan Ugurluyla Drama Atölyesi, Sadri Alısık Kültür Merkezi’nde Temel Oyunculuk Egitimi ve Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nde Reklamcılık ve Metin Yazarlığı gibi eğitimlere katıldım.

Saygıdeğer hocam Prof. Dr. Doğan Şahin’in Psikodinamik Psikoterapiler ve Kişilik Bozuklukları eğitimini tamamladım.

Dünya çapında yaygınlasan ‘Kabul ve Kararlılık Terapisi’ eğitimini Kelly Wilson’dan, Anksiyete Tuzaklarına Kognitif Davranışçı Terapi Çözümleri eğitimini Christine Padesky’den, Gottman Çift Terapisi I ve II. seviye eğitimlerini ise çift terapisi alanında yıllardır çalısan ve müdahaleleri dünya çapında kullanılan John ve Julie Gottman’dan aldım.

Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme(EMDR) 1. ve 2. Düzey eğitimlerini ise Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladım.

İstanbul ve Bursa’da çalıstığım eğitim ve danışmanlık merkezlerinin ardından Medicana Konya Hastanesi’nde ergen ve yetişkinlerle çalışmalarımı yürüttüm. Şimdi ise Ankara’da bireysel danışmanlık çalışmalarının yanı sıra Mercedes Benz Türk A.Ş. Aksaray ve İstanbul fabrikalarında kurum psikoloğu olarak görev almaktayım.

Reklam